Oprócz headlinerów zobaczycie progmetalowe Oddland i progrockowe Trope. Ten zestaw złapiecie 31 października w krakowskim Hype Parku, 1 listopada w poznańskiej Tamie i 2 listopada w gdańskim B90.

Oddland pokazuje moce współczesnego prog metalu – piosenkowość, umiejętne wykorzystanie djentu, kliniczne brzmienie i tonę pomysłów. Ich ostatni album to „Vermillion” z 2022 roku, ale przygotowują już nowego singla. Trope oprócz proga czerpią z rocka alternatywnego, a krążek „Dyad” ukaże się jeszcze w tym roku.

Bilety są nadal w sprzedaży na Kncok Out Music Store (druki kolekcjonerskie), Drizzly Grizzly (tylko Gdańsk!) oraz w sieci eBilet.

SOEN (Szwecja) progressive metal:
Metal progresywny kojarzy się przede wszystkim z najwyższej klasy rzemiosłem, technicznymi umiejętnościami nierzadko haczącymi o wirtuozerię, a do tego oczywiście wielowątkowymi formami muzycznymi. Oczywiście z takiego połączenia wyszło (i wciąż wychodzi) dużo świetnych płyt, ale czasami chciałoby się to wszystko zredukować, ukompaktowić i wejść w bardziej piosenkową konwencję. Tu z pomocą przychodzi Soen. Szwedzka formacja pod wodzą Martina Lopeza idealnie rozumie, jak robić hity, a jednocześnie wciąż dbać w metalu o pierwiastek “prog”. Od strony warszatowej są to złożone numery – kuszące dbałością o aranżacje i zmiennością motywów. Emocjonalnie, również, jak w progresywnych klasykach, wchodzimy tu w najgłębsze stadia introspektywności. Ale przy tym wszystkim formacja dowozi tonę klasycznie metalowych, nośnych riffów oraz czutkę na refreny stworzone pod skandowanie czy też zmyślne hooki. Mają talent – nie przegapcie ich występów.
ODDLAND (Finlandia) progressive metal:
Fiński Odland nie wydaje nowych płyt co chwilę, ale to tym lepiej. W ich przypadku znaczące przerwy między większością wydawnictw skutkują dopieszczoną do detalu muzyką. Doświadczona (zaczynali już w 2002 roku) formacja z Turku gra bardzo teraźniejszy progresywny metal, a jednocześnie jest na tyle uniwersalna, że jej pomysły prędko się nie dezaktualizują. Szukacie djentowego pierwiastka, stałych zabaw z rytmiką utworów, ale też odpowiedniej dozy melodii? Odland jest stworzony właśnie dla was.
TROPE (Kanada) progressive rock, alternative rock:
Scoverowali legendarne „Shout” Tears for Fears, czerpią zarówno z progresywnych, jak i alternatywnych zakamarków rocka, a na jednym z ich świeższych singli udzielają się Gavin Harrison (Porcupine Tree) i Tony Franklin (mający na koncie współpracę choćby z Kate Bush czy Jimmym Pagem). Robi wrażenie. Tak samo jak muzyka. Progresywna, ale altrockowo chwytliwa – pełna emocji, a przy tym swobody. Sprawdźcie to.

 

Kiedy: 31 października (czwartek) 2024
Gdzie: Kraków @ Hype Park, ul. Kamienna 12
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

 

Kiedy: 1 listopada (piątek) 2024
Gdzie: Poznań @ Tama, ul. Niezłomnych 2
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Knock Out Productions

 

Kiedy: 2 listopada (sobota) 2024
Gdzie: Gdańsk @ Drizzly Grizzly, ul. Elektryków 1
Bilety: 109/119 zł – przedsprzedaż, 130 zł – w dniu koncertu
Organizator: Drizzly Grizzly

 

Bilety są dostępne na:
Sklep Knock Out
(druki kolekcjonerskie)
Drizzly Grizzly
(tylko Gdańsk)
eBilet